E tmerrshme: Kina ka filluar të shes edhe mish njeriu! (Foto me përmbajtje të rëndë)

Autori: Lajmi.net Bota 12:33, 20 May 2016

Vendi ku konservohet mishi
Vendi ku konservohet mishi
Në një fabrikë të mishit në Kinë, që qartë mund të thuhet se shihet edhe mishi i njeriut, ka pushtuar rrjetet sociale duke kritikuar ashpër ata dhe, duke kërkuar një dënim të fortë për një akt të tillë.

Fotografitë kanë filluar të qarkullojnë në Facebook, duke irrituar njerëzit nga shpifja që bëjnë ata, ku shihet mishi i trupit të njeriut brenda një fabrike të mishit, transmeton lajmi.net.

Kina po mohon këto pretendime të kufomave të njerëzve, dhe shitjes së këtij mishi, edhe pse thuhet nga të tjerët se ky mish është përdorur si produkt në formë të konservave dhe është shitur në Afrikë.

Edhe ambasadori i Kinës në Zambia ka mohuar këto akuza ku thuhet se mishi i njeriu po përdoret nga ata për të bërë mish të kripur dhe për t’i shitur në Afrikë, ai thotë se nuk është e vërtetë.

Yang Youming, gjithashtu pretendon se këto shpifje po bëhen për të prishur partneritetin në mes Zambia dhe Kinës.

Një përdorues në Facebook, ka ndarë këto imazhe duke i bashkangjitur titullin “Kinezët kanë filluar prodhimin e mishit të kripur me kufoma, dhe po i dërgon në Afrikë”.

“Ju lutem qëndroni larg mishit të kripur, pavarësisht nga marka që ka, në veçanti në Afrikë dhe dyqanet ushqimore afro-aziatike”, ka shkruar ai.

Ndërkaq fotografitë e tmerrshme, ku duket qartë që është një kufomë e njeriut, e nëse ajo që po mohojnë kinezët dhe ambasadori i tyre është e pavërtetë, atëherë lind pyetja se çfarë bënë kufoma e njeriut në fabrikë të mishit të kafshëve?

Ambasadori i Kinës në Zambia, ka bërë thirrje që të bëhet një hetim i këtyre akuzave, dhe ka kërkuar falje tek Zëvendës Ministri i Mbrojtjes në Zambia, Christopher Mulenga.

Edhe pse dy vendet deri tani kanë pasur partneritet të fortë, këto fotografi dhe akuza kanë rritur në masë të madhe tensionin në Zambia, madje kanë thënë se do të hulumtojnë detajisht mbi këtë rast. /lajmi.net

Revelation: While the images shared on social media had many fooled, a hoax-busting website showed that at least one of them was taken as a publicity stunt for video game Resident Evil 6. Pictured, a publicity shot from the Resident Evil campaign - which is suspiciously similar to the 'Chinese' photos shared on Facebook

Bizarre: The image, which appears to show a dead human body in an abattoir, was actually taken during a publicity stunt in London's Smithfield Market

Probe: China's ambassador to Zambia called for an investigation into the allegations, which led to an apology from the Zambian Deputy Defence Minister Christopher Mulenga

Rumours: China accused Zambian press of encouraging the allegations, after reports were published that claimed to quote sources from inside Chinese meat factories saying that the idea was sparked when China ran out of space for its dead bodies

 


You May Like

- See more at: http://lajmi.net/e-tmerrshme-kina-ka-filluar-te-shes-edhe-mish-njeriu-foto-me-permbajtje-te-rende/#sthash.4TGov5xR.dpuf

0 comments:

Post a Comment

 
Titulli i Blogut cha0s-KhC © 2016-2017. All Rights Reserved Seo123.ml seo123.ml
Top