2266


Eni Koçi

Vendlindja: Berat  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 19 Vjeç
Ditëlindja: 05 Korrik 1996
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Këndon kryesisht:Pop

Eni Koçi është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Banon ne Tirane dhe vazhdon studimet ne Insitutin Arsimor "Willson" ne Tirane,
Kengen e ka filluar ne moshen 7 vjecare dhe dha rezultatet e para qe ne moshen 10 vjec nga ku fitoi çmimin e dyte ne Festivalin Kombetar per Femije me kengen "Dhoma me Lodra".
Ne Nentor te vitit 2008, realizon kengen e saj te dyte "Shprese kerkon nga ti" qe u realizua dhe si vidioklip. Kjo kenge dhe vidioklipi i saj pati nje sukses te jashtezakonshem ne tregun Muzikor Shqiptar.
Me daten 02 Maj 2009, merr pjese ne koncertin e saj te pare para publikut Shqiptar ne Athine te Greqise.
Ne muajin mars 2009, realizon kengen e saj te trete, por kete rradhe ne bashkepunim me motren e saj Greta Koci. Kenga titullohet "NE BEJME DEM" dhe xhirimet e vidioklipit perfunduan me daten 13 Maj 2009 u promovua ne te gjitha kanalet televizive muzikore Shqiptare.
Me daten 01 Mars 2009, per llogari te Enit lidhet kontrata e saje e pare per shitjen ne Ringtone, si zile per celularet e abonenteve AMC, kengen "SHPRESE KERKON NGA TI".
Me date 24 maj 2009 Eni fiton ne netet e klipit Shqipetar cmimin Vidioklipi me i mire Debutues.
Në vitin 2010 mori pjes ne "Kenga Magjike" në bashkpunim me Capital T titulluar Diva. 
 

 


8 comments:

 1. It's remarkable in favor of me to have a website,
  which is good for my knowledge. thanks admin

  ReplyDelete
 2. La spiruline exerce un effet dynamisant général, explique spécialiste en nutrivitalité, Frédéric Marr.

  ReplyDelete
 3. Every weekend i used to pay a visit this web page, because
  i want enjoyment, as this this site conations genuinely pleasant funny material too.

  ReplyDelete
 4. This is my first time pay a visit at here and i am truly pleassant
  to read all at alone place.

  ReplyDelete
 5. I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
  I'll go ahead and bookmark your website to come back in the
  future. Many thanks

  ReplyDelete
 6. This design is wicked! You definitely know how to keep a reader entertained.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my
  own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.

  I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

  ReplyDelete
 7. Good day! I could have sworn I've visited your blog before
  but after browsing through many of the articles I realized it's new to me.
  Anyways, I'm definitely happy I came across it and I'll be bookmarking it and checking back frequently!

  ReplyDelete
 8. It's going to be ending of mine day, except before ending I am reading this
  fantastic piece of writing to improve my knowledge.

  ReplyDelete

 
Titulli i Blogut cha0s-KhC © 2016-2017. All Rights Reserved Seo123.ml seo123.ml
Top