Aksident në Gjakovë, një i vdekur e tre të lënduar
​Një person ka vdekur dhe 3 të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë – Gjakovë.
Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Leqan rreth orës 18:30, ka konfirmuar për KTV-në Policia në Gjakovë.
Viktima që është mashkull i moshës 55 vjeçare nuk i ka mbijetuar plagëve dhe ka vdekur derisa po transportohej në QKUK.
Togeri Albin Sahatqija i ka thënë televizionit se nga hetimet e para dyshohet se deri te aksidenti ku janë përfshirë 4 automjete, ka ardhur për shkak të mos respektimit të shpejtësisë dhe kushteve të rrugës, përcjell koha.net. Tashmë në vend të ngjarjes janë hetuesit e policisë dhe prokurori i shtetit.

3 comments:

 
Titulli i Blogut cha0s-KhC © 2016-2017. All Rights Reserved Seo123.ml seo123.ml
Top